وبلاگ فیروزه

انواع روش های تبلیغات که درسرتاسر دنیا رایج است

تبلیغات به شکل شگفت‌انگیزی تغییر کرده است و به ابزاری مهم برای ایجاد ارتباطات با مشتری و مصرف‌کننده بدل شده است. این روزها، شاهد وجود روش‌های گوناگونی برای انتقال پیام از طریق رسانه‌های مختلف تبلیغاتی هستیم. انواع روش‌های تبلیغات امروزی به مدد اینترنت و فضای مجازی، باعث شده است دست افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، به‌شدت باز شود. حالا دیگر انواع روش های تبلیغات محدود به روش‌های قدیمی نیست. امروز ویدیوهای ویروسی یا همه‌گیر در سطح شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات بنری در سایت‌ها، فضاهای گفت‌وگوی کاربران درباره‌ی برندها و… شکل انواع روش های تبلیغات را دگرگون کرده است. با ما همراه باشید تا با تغییرات رسانه‌های امروزی و انواع روش های تبلیغات بیشتر آشنا بشوید:

تبلیغات دیجیتالی

تبلیغاتی که در سطح اینترنتی می‌بینید، در حوزه‌ی تبلیغات دیجیتالی قرار می‌گیرند. در بسیاری از سایت‌ها، تبلیغات مختلفی وجود دارند و این تبلیغات یکی از روش‌های عمده‌ی کسب درآمد برای وب‌سایت نمایش‌دهنده‌ی آن هستند.

انواع روش های تبلیغات دیجیتالی

شیوه‌ی دیگر تبلیغات جدید، تبلیغات بومی هستند. این روش از تبلیغات نیز راه دیگری برای کسب درآمد وب‌سایت‌ها است و از طریق محتوایی مربوط به برند و محصول، متن یا مقاله‌ای آن را تبلیغ می‌کند.

تبلیغات دیجیتالی به‌شدت در حال رشد و تکامل هستند و از طریق بسترهای مختلفی چون فیسبوک، اسنپ‌چت و… باعث می‌شوند تا تبلیغات در سطح وسیعی از مخاطبان دیده بشود.

تبلیغات موبایلی و تلفنی

از میان انواع روش های تبلیغات جدید، تبلیغات تلفنی و موبایلی یا به عبارت کلی‌تر تبلیغات در سطح دستگاه‌های کوچک و قابل‌حملی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند، به‌شدت رواج پیدا کرده است.

به کمک این دستگاه‌ها و استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توئیتر و… به‌سادگی پای تبلیغات به این ابزارها نیز باز شده است. اما در استفاده از این رسانه‌ها نیز باید نهایت دقت و توجه را به‌کار برد، زیرا ممکن است بی‌برنامگی و تبلیغات انبوه باعث آزار مخاطبان شود.

هر یک از این روش‌های جدید تبلیغات در صورت اغراق و بی‌برنامگی می‌توانند موجب اثرات معکوس بشوند.

تبلیغات چاپی

انواع روش های تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی در گذشته یکی از مهم‌ترین ابزار در دستان صنعت تبلیغات بود اما امروز با وجود فناوری‌های گوناگون، تبلیغات چاپی کمی عقب‌نشینی کرده است. تنها موضوعی که همچنان باعث اثرگذاری تبلیغات چاپی می‌شود، تمایز و تفاوت آن است.

اگر تبلیغات چاپی برای هر محصول به شکلی متفاوت و چشم‌گیر طراحی و اجرا بشوند، می‌تواند مخاطبی را که از هجوم و گستردگی دنیای دیجیتال دچار دلزدگی شده، تحت تأثیرات مثبت قرار دهد. تبلیغات چاپی دارای ۳ زیرمجموعه است:

تبلیغات تناوبی

وقتی تبلیغات در نشریاتی با تاریخ انتشار مشخص منتشر می‌شود، یعنی در قالب روزنامه، ماهنامه و… به آن تبلیغات تناوبی گفته می‌شود. برای سال‌های متمادی این روش، یکی از مهم‌ترین انواع روش های تبلیغات بود و به‌واسطه‌ی آن میلیون‌ها مخاطب تصویر تبلیغ چاپی را در پشت مجله یا در صفحات میانی آن شاهد بودند.

بروشورها، برگ‌نامه‌ها و تبلیغات در نقطه‌ی فروش

این نوع از تبلیغات که در قالب برگه‌های تبلیغاتی، بروشورها و… منتشر می‌شوند، گاهی به شکل جداگانه و گاهی نیز در میان صفحات روزنامه‌ها و مجلات توزیع می‌شوند. این تبلیغات می‌تواند در قالب بروشورهایی شکیل و با جنس مرغوب روی پیشخوان بخش ارتباط با مشتری و… نیز قرار بگیرد. در این صورت عمر طولانی‌تری نسبت به برگه‌های کاغذی که در خیابان‌ها توزیع می‌شوند، خواهند داشت. نکته دیگر این است که این نوع آگهی‌ها نسبت به تبلیغات چاپی، امکان ارائه اطلاعات بیشتری را در قالب تبلیغات فراهم می‌کند.

تبلیغات پستی مستقیم

هر دو روش از انواع روش‌های تبلیغات که در بالا عنوان شد، می توانند در دسته‌ی این تبلیغات پستی مستقیم قرار بگیرند. در واقع، در این روش، محتوای تبلیغاتی برای مخاطبان از طریق پست فرستاده می‌شود.

این روش نیز می‌تواند بسیار خوب و مؤثر واقع بشود، البته تا جایی که مورد سواستفاده‌ی آژانس‌های بازاریابی قرار نگیرد. اگر در این روش، از تکنیک‌های خلاقانه و جذاب استفاده شود، تأثیر خوبی بر مخاطب خواهد داشت و او را بیشتر با برند و محصول و… آمیخته خواهد کرد.

تبلیغات چریکی

بازاریابی چریکی - انواع روش های تبلیغات

این روش تبلیغاتی تمام قواعد را در هم می‌شکند. در طول ۲۰ سال گذشته از آن استفاده شده است و با روش‌های غیرمرسوم و تکنیک‌های خلاقانه، خواهان جذب مخاطب و مشارکت بیشتر او در روند بازاریابی و تبلیغات است.

در این شیوه از تبلیغات، زمان و مکان اهمیت زیادی دارد. برای اجرای بازاریابی چریکی لازم نیست بودجه‌ای هنگفت در دستان شما باشد، تنها چیزی که نیاز دارید، ایده‌های بکر و خلاقانه تبلیغاتی برای جلب توجه مخاطب است. ابزار در دست این کمپین‌های تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات دهان‌به‌دهان مخاطبین است.

تبلیغات رادیویی و تلویزیونی

تبلیغات تلویزیونی و رادیویی از مهم‌ترین نوع تبلیغات در دهه‌های گذشته بودند. اما به‌مرور زمان و با توسعه‌ی فناوری‌های مختلف در سطح اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، به‌تدریج از اهمیت و اثربخشی آنها کاسته شده است.

این رسانه‌ها قادر بودند جمع زیادی از مخاطبان را با خود همراه سازند. البته هنوز هم در ساعت‌های پربیننده مانند ساعت پخش بازی‌های ورزشی پرمخاطب، اثرگذاری این رسانه‌ها بسیار بالا است.

تبلیغات محیطی

هر گونه تبلیغات که مخاطب در بیرون از منزل خود با آن روبه‌رو بشود، در زمره‌ی تبلیغات محیطی قرار می‌گیرد. انواع تبلیغات محیطی مانند بیلبوردها، تبلیغات روی اتوبوس‌ها و… در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. حتی تلویزیون‌ها و صفحات نمایشگری که در میدان‌های بزرگ نصب می‌شوند و به ارائه‌ی تبلیغات می‌پردازند نیز در این دسته جای می‌گیرد.

تبلیغات خدمات عمومی

تبلیغات خدمات عمومی - انواع روش های تبلیغات

این دسته از تبلیغات برای آگاهی و اطلاع‌رسانی به عموم منتشر می‌شوند و جنبه‌ی تجاری ندارند. در گذشته، بستر و رسانه‌ی اصلی این دسته از تبلیغات، تلویزیون و رادیو بود ولی امروز در سایر بسترهای تبلیغاتی دیجیتالی نیز دیده می‌شوند.

تبلیغات نامشهود

یکی از انواع روش‌های تبلیغات، تبلیغاتی است که به طور غیرمستقیم و زیرپوستی در فیلم‌ها و برنامه‌ها صورت می‌گیرد. مثلا اگر در فیلمی شاهد استفاده‌ی چشمگیر شخصیت‌ها از یک برند خاص اتومبیل یا نوشیدنی بودید، باید متوجه بشوید که تبلیغات نامشهود در حال وقوع است.

این روش از تبلیغات نیز اثرگذاری خوبی دارد و به تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهد تا بر اساس اطلاعات و خواسته‌های جمعیت‌شناختی مخاطبان را هدف بگیرد.

وبلاگ فیروزه

استفاده از زبان بدن در تبلیغات با نکاتی که شما را به هدف نزدیک می‌کند

تردیدی نیست که نشانه‌های غیرکلامی در تبلیغات اثرگذارند. برای نفوذ برند و پیام در همه‌ی ابعاد برنامه‌ی ترویج‌تان، نشانه‌های غیرکلامی و زبان بدن نقش مهمی در تبلیغات و بازاریابی ایفا می‌کنند. در این مطلب به شما می‌گوییم چطور از زبان بدن در تبلیغات بهره بگیرید تا منجربه افزایش اثرگذاری آن و درنتیجه افزایش درآمدتان شود.

1. تعیین نقطه‌ی دید

تبلیغات در بهترین حالت، توجه مخاطب را باید روی عنوان موردانتظار شما مانند محصول یا عبارت «کلیک کنید»، متمرکز شود. یک ترفند غیرکلامی مؤثر برای جلب نظر مخاطب این است که در آگهی، شخصی به هدف موردنظر اشاره یا نگاه کند. انسان به‌طور طبیعی جلب چیزی می‌شود که دیگران به آن نگاه می‌کنند. پس اگر هدف‌تان تمرکز روی دکمه‌ی خرید یا کالایی مثل کفش برای خرید است، عکس فردی که درحال نگاه‌کردن به هدف یا پیام‌تان است، کمک مؤثری می‌کند. مانند نمونه‌ی زیر:

زبان بدن در تبلیغات

چشمان شما ناخودآگاه نقطه‌ی دیدِ مردِ درونِ عکس را دنبال می‌کند.

۲. سرنخ‌دادن با چشم‌ها

تصویری مانند تصویر قبل روش خوبی برای هدایت نگاه مشتری در تبلیغات است. به تصویر زیر که نقشه‌ای است از نقطه‌ی دید افراد، توجه کنید. این نقشه نقاطی را که بیشترین توجه را در نگاه نخست جلب می‌کنند، نشان می‌دهد. همان‌طور که می‌بینید بیشترین تمرکز روی چشم‌هاست، بنابراین چشم‌ها به هر سو خیره باشند، ما همان جهت را دنبال می‌کنیم.

در تصویر زیر می‌بینید که چطور غول بازاریابی و تبلیغات «ست گودین»، از این اصل برای تبلیغ سایتش استفاده می‌کند. او توجه شما را به‌نقطه‌ای که به آن خیره شده است، جلب می‌کند.

زبان بدن در تبلیغات

۳. اشاره‌کردن

اشاره‌کردن راه مؤثر دیگری برای جلب توجه مخاطب به هدف است. به‌همین‌دلیل است که عکس‌هایی از مردمی که به جهت‌های خاصی نگاه یا اشاره می‌کنند، بسیار پرطرف‌دار هستند.

اینجا نمونه‌ای از تبلیغی را می‌بینید که فرد به پیام اصلی اشاره می‌کند و ما را وامی‌دارد، ناخودآگاه به پیام نگاه کنیم.

زبان بدن در تبلیغات

۴. چهره‌های شاد

عملکردی عصبی در انسان وجود دارد که ما را به الگوبرداری و تقلید از شخصی که نگاهش می‌کنیم، تشویق می‌کند. این امر که «فرضیه‌ی بازخورد چهره» نام دارد، نشانه‌ی همدردی است. با تقلید حالت چهره‌ی دیگران سعی می‌کنیم احساس آنها را درک کنیم. با دیدن چهره‌ای گیج و سردرگم در آگهی، همان حالت را الگوبرداری و درنتیجه احساس گیجی و سردرگمی می‌کنیم. وقتی محصول‌تان مشکلی را حل یا زحمتی را کم می‌کند، حس خوب پایانیِ حاصل استفاده از آن و نه گیجی و نگرانی نقطه‌ی آغاز را، به نمایش بگذارید.

زبان بدن در تبلیغات

۵. بچه‌ها

انسان عاشق تماشای بچه‌هاست. اگر استفاده از بچه‌ها در تبلیغ‌تان ممکن و منطقی است، از آن بهره بگیرید.

بچه‌ها قسمت‌های مختلفی از مغز را، به‌ویژه در زنان، تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. بچه‌ها دردم حس گرمی، توجه و مهربانی را به ما منتقل می‌کنند. این احساسات ما را به خرید‌کردن ترغیب می‌کنند.

زبان بدن در تبلیغات

۶. مردمک‌های گشاد

در سال‌های دهه‌ی ۱۸۷۰، «داروین» کشف کرد درهنگام ترس، مردمک‌های چشمان گشاد می‌شوند تا بتوانیم دامنه‌ی وسیع‌تری را ببینیم؛ این موضوع بر واکنش‌های ما در موقعیت‌های خطرناک و آسیب‌زا تأثیر مثبت دارد. اگر بهتر و بیشتر ببینیم، احتمال اینکه بحران را بدون آسیب پشت‌سر بگذاریم، بیشتر می‌شود. جالب است که مردمک‌های ما همچنین با دیدن چیزهای مورد‌علاقه‌مان، گشاد می‌شوند؛ انگار که سرذوق می‌آیند! در سال ۱۹۶۵ روان‌شناس، اکهارت هِس (Eckhard Hess) آزمایشی انجام داد. در این آزمایش او به دستیارش «جیمز پولت» (James Polt) عکس‌هایی نشان داد و همزمان اندازه‌ی مردمک چشم او را اندازه‌گیری می‌کرد. وقتی «پولت» عکسی از تصویر موردعلاقه‌اش دید، مردمک چشمش بی‌درنگ گشاد شد. نتایج این آزمایش نشان داد: وقتی انسان به‌شکلی مثبت برانگیخته می‌شود، مردمک‌هایش برای جذب بیشتر آنچه اطرافش است، گشاد می‌شود. همچنین یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد مردم چهره‌هایی با مردمک‌های گشاد را بیشتر می‌پسندند. اگر به‌دنبال جذابیت و تأثیرگذاری بیشتر محصول و تبلیغ‌تان هستید، مردمک چشم‌ها را با نرم‌افرازهای مختلف بزرگ کنید. اگر دقت کنید، متوجه می‌شوید در بیشتر آگهی‌های بازرگانی چنین کاری انجام شده است.

زبان بدن در تبلیغات

۷. روانشناسی رنگ‌ها

پژوهش‌ها نشان داده‌اند رنگ‌ها به‌شدت براحساسات و دریافت‌های ما اثرگذارند. اگر می‌خواهید بیشتر در این‌باره بدانید مقاله‌ی روانشناسی رنگ‌ها را بخوانید.

زبان بدن در تبلیغات

۸. پول و قیمت

در این زمینه، به دو روش غیرکلامی می‌توانید فروش‌تان را افزایش دهید:

  • پژوهش‌ها نشان داده‌اند حذف نشان پول مانند ریال یا $، اثر ناخوشایندِ دیدن قیمت محصول را کاهش می‌دهد.
  • اگر می‌توانید با ذکر قیمتی بالا پیش‌از اعلام قیمت‌تان و ایجاد وضعیت مقایسه‌ای، مخاطب را تحریک کنید. این چیزی است که در آگهی‌های بسیاری دیده می‌شود: «این محصول در بازار به قیمت ۴۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود، اما ما آن را فقط ۳۹۹ هزار تومان عرضه می‌کنیم».

۹. اعتماد به واقعیت‌ها نه گروه‌های کانونی

افراد و شرکت‌های زیادی برای نظرسنجی درباره‌ی آگهی‌هایشان به گروه‌های کانونی یا دوستان و آشنایان رجوع می‌کنند. این روش چندان قابل‌اعتماد نیست. تصمیم‌های منطقی ما معمولا با تصمیم‌های احساسی‌مان فرق می‌کند و این احساسات ماست که در تصمیم خرید مؤثر است. پژوهشی در این زمینه انجام شد که طی آن از ۳۰ فرد سیگاری که مایل به ترک سیگار بودند، خواسته شد تبلیغات تلویزیونی شرکت‌های تبلیغاتی مختلف را تماشا کنند. همه‌ی این تبلیغات با نمایش شماره تلفن بخش یاری‌گر ترک سیگار در سازمان ملی سرطان پایان می‌یافت. به‌نظر شرکت‌کنندگان، تبلیغات شرکت‌های «آ» و «ب» بیشترین و تبلیغات شرکت «ج» کمترین تأثیرگذاری را داشتند. پژوهشگران همچنین نظر کارشناسان حوزه‌ی ترک سیگار را درباره‌ی اثرگذاری تبلیغات جویا شدند. آنها هم تبیلغات «آ» و «ب» را در رتبه‌ی نخست و تبلیغات «ج» را در رتبه‌ی آخر قرار دادند.

سپس بااستفاده از دستگاه fMRI (تصویرسازی تشدید مغناطیسی کارکردی) فعالیت مغزی افراد سیگاری درحین تماشای تبلیغات، بررسی و مشاهده شد؛ بخشی از مغز که به خواسته‌ها و شخصیت افراد مربوط است بیشترین فعالیت را هنگام تماشای تبلیغات «ج» و نه تبلیغات دو شرکت دیگر، داشته. ظاهرا مغز افراد تصمیم درست‌تری می‌گیرد. پس از نشر و پخش تبلیغات، تبلیغات شرکت «ج» نسبت به دو تبلیغ دیگر به‌شکل چشمگیرتری باعث افزایش تعداد تماس‌ها با مرکز یاری‌گر شد. پس پرسیدن نظر دیگران چندان قابل‌اتکا نیست، بخش کوچکی از مخاطبان هدف‌تان را زیر نظر بگیرید و ببینید چطور نسبت به تبلیغات‌تان واکنش نشان می‌دهند.

زبان بدن در تبلیغات

۱۰. تأکیدبر آماده‌ی مصرف‌بودن

به مخاطب نشان دهید محصول‌تان آماده و دردسترس است. یعنی اگر محصول‌تان خوراکی است باید آن را طوری نمایش بدهید که انگار می‌توانید به‌راحتی آن را بردارید و بخورید. درنتیجه مغز تحریک می‌شود و احساس می‌کنید دل‌تان می‌خواهد چیزی بخورید. به‌‌نظرتان کدام تبلیغ اثرگذاری بیشتری دارد:

زبان بدن در تبلیغات
عکس «الف»
زبان بدن در تبلیغات
عکس «ب»

اگر پاسخ‌تان «الف» بوده است، انتخاب درستی کرده‌اید. این ناشی از تأثیر تصویرسازی دیداری است. «الف» به‌شکل غیرکلامی به مشتری می‌گوید: محصول، آماده‌ی خرید و خورده‌شدن است؛ آن هم تنها با تغییر جهت قرار‌دادن محصول. پژوهش‌ها نشان‌ داده‌اند اگر محصول را درجهتی هماهنگ با دست غالب مخاطب قرار بدهید، باعث افزایش تصویرسازی استفاده از آن محصول می‌شود. در پژوهشی با استفاده از عکس کاسه، فنجان، ساندویچ، قهوه و ماست تأثیر جهت قرارگرفتن اقلام را بر اشتیاق به محصول و خرید آن آزمایش کردند. یافته‌ها نشان دادند تأثیرگذاری این مقوله در راست‌دست‌ها بیشتر است.

از اهمیت پیام‌های غیرکلامی در تبلیغات و نقش آن در افزایش اثرگذاری و فروش غافل نشوید. همچنین تأثیر زبان بدن، جهت و رنگ‌ها را فراموش نکنید.

وبلاگ فیروزه

۱۰ کمپین  تبلیغاتی و بازاریابی برتر (و دلیل موفقیت آنها)

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی یک دسته تبلیغ است که حول یک پیام متمرکز شده اند. در کمپین تبلیغاتی از مجاری مختلف بازاریابی برای رساندن این پیام استفاده می‌شود. همچنین زمان بندی برای این کمپین ها بسیار مهم است.

۱. نایکی: فقط انجامش بده!

کمپین‌ تبلیغاتی نایکی

آیا می دانستید زمانی بوده که محصولات نایکی تنها مختص دوندگان ماراتن بوده است؟ بعد از مدتی، موج تناسب اندام در دنیا به راه افتاد و کارشناسان فروش نایکی می دانستند که باید از این موقعیت استفاده کنند تا از رقیبشان، ریباک (Reebok)، پیشی بگیرند. در آن زمان فروش کفش ریباک بیش تر از نایکی بود. اینگونه بود که در دهه ی ۱۹۸۰ نایکی کمپین تبلیغاتی «فقط انجامش بده!» را خلق کرد.

این کلید موفقیت آنها بود.

در سال ۱۹۸۸، فروش نایکی ۸۰۰ میلیون دلار بود ولی در سال ۱۹۹۸ این عدد به ۹.۲ میلیارد دلار رسید. «فقط انجامش بده» کوتاه، دل نشین و در بین مردم فراگیر بود. مردم هر کجا که در حال ورزش کردن بودند می توانستند آن را حس کنند و البته امروزه هم مردم این حس را می‌توانند لمس کنند. «می خواهی ۵ مایل بدوی؟ فقط انجامش بده!»

این شعاری است که می تواند به همه ی ما مربوط شود. محرکی است که باعث می شود خودمان را به چیزی فراتر از محدودیت هایمان ترغیب کنیم. پس وقتی می خواهید بهترین راه را برای معرفی برندتان پیدا کنید باید از خودتان این سوال را بپرسید که قرار است چه مشکلی را برای مشتری‌هایتان حل کنید؟ محصول یا خدمات شما چه راه حلی ارائه می دهد؟ با استفاده از انتقال پیام به مشتری ها برای فروش، می توانید یک رابطه ی احساسی با آنها برقرار کنید که به سادگی خدشه پذیر نیست.

۲. فولکس واگن: به کوچک بودن فکر کن!

کمپین‌ تبلیغاتی فولکس‌واگن

خیلی از شرکت ها و متخصصین بازاریابی فولکس واگن (Volkswagen) را با عنوان «به کوچک بودن فکر کن» یاد می کنند. در سال ۱۹۶۰ یک گروه تبلیغاتی بزرگ تصمیم گرفت به این سوال پاسخ بدهد که: چطور می توان طرز فکر مردم را در مورد یک ملت تغییر داد؟

برای مثال، آمریکایی ها همیشه تمایل داشتند ماشین های بزرگ تولید خودشان را خریداری کنند به طوری که حتی ۱۵ سال بعد از پایان جنگ جهانی دوم هم اغلب آنها علاقه ای به خرید خودروهای کوچک آلمانی نداشتند. حال این سوال مطرح می شود که تبلیغات فولکس واگن چطور نظر آنها را عوض کرد؟ آنها دقیقا به انتظارات مردم توجه کردند.«شما فکر می کنید محصولات ما کوچک هستند؟ بله، دقیقا همین طور است.» آنها هیچ وقت تلاش نکردند تا آن چیزی را که نبودند نمایش بدهند.

مهم ترین درسی که می توان از این کمپین تبلیغاتی گرفت این است که سعی نکنید محصول، شرکت یا خدماتتان را در قالب چیزی که نیست معرفی کنید، چون مشتری ها به درستی تشخیص می دهند و قضاوت می کنند.

۳. مارلبورو: انسان مارلبورویی

کمپین‌ تبلیغاتی مارلبورو

تبلیغ انسان مارلبوروییِ این شرکت که از سال ۱۹۵۵ شروع شد، نشان داد یک برند با خلق و نمایش یک سبک زندگی حول محصولات خود می‌تواند تا چه اندازه قدرت پیدا کند. «آیا می خواهید یک فرد آزاد باشید؟ می خواهید قوی باشید؟ آیا دوست دارید محدودیت ها را کنار بگذارید؟» این تعریفی بود که آنها از یک انسان مارلبورویی ارائه دادند.

این تبلیغات موفق بودند چون یک زندگی ایده آل را به تصویر می کشید که خیلی ها آرزو داشتند آن را تجربه کنند. پس فکر کردن به نیازهای زندگی مردم یا آنچه برای داشتن یک زندگی ایده آل به آن احتیاج دارند یکی از راه های موفقیت است.

۴. گروه فرآوری شیر کالیفرنیا: شیر داری؟

کمپین‌ تبلیغاتی شیر کالیفرنیا

این گروه با استفاده از شعار «شیر داری؟» توانستند فروش شیر در کالیفرنیا را تنها طی یک سال ۷ درصد افزایش دهند. اما این پایان داستان نبود و این شعار از مرزها عبور کرد و تا امروز هم می‌توانید میلیون ها شعار را با عنوان «فلان محصول را داری؟» ببینید. اما به این نکته توجه کنید که هدف این شعار اصلا کسانی که شیر مصرف نمی کنند نبود و تنها روی مشتری های قبلی سرمایه‌گذاری می کرد. پس، لازم نیست همیشه به دنبال مشتری های جدید برای خدمات یا محصولات خود باشید. گاهی باید مشتری های فعلی خود را به استفاده ی بیش تر از محصولاتتان ترغیب کنید؛ در واقع باید کاری کنید که مشتری های شما حامی‌تان باشند و از محصول و خدمات شما لذت ببرند.

۵. داو: زیبایی واقعی

کمپین‌ تبلیغاتی داو

«دنیایی را تصور کنید که در آن زیبایی منبع اعتماد به نفس باشد، نه اضطراب.» این جمله در واقع شعار کمپین تبلیغاتی شرکت داو (Dove) بود که به زیبایی واقعی فکر می کرد و البته با استقبال زیادی هم روبه‌رو شد. آنها از یک روش ساده اما موثر برای بازاریابی استفاده کردند: تبلیغات شرکت داو حول یک موضوع مهم و حساس می گشت. آنها تبلیغی ساختند که در طی آن یک آزمایش اجتماعی به نمایش در می‌آمد؛ از یک چهره‌نگار اداره‌ی تحقیقات پلیس امریکا (FBI) درخواست شد دو طرح از هر یک از زنان داوطلب این تحقیق رسم نماید. یکی از این طرح‌ها بر اساس توصیفات خودِ آن زن ترسیم می‌شد و طرح دیگر بر اساس توصیفات یک غریبه. جالب است بدانید که این دو تصویر کاملا متفاوت بودند. داو این نتایج را همراه با این آمار قابل توجه ارائه داد که تنها ٪۴ از زنان در سراسر دنیا خود را زیبا می‌دانند.

و اما نتایج: این ویدئوها بیش از ۱۱۴ میلیون بار دیده و ۳.۷۴ میلیون بار به اشتراک گذاشته شدند چون به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار کردند و مردم هم پیام شرکت داو را شنیدند. این تبلیغ با مخاطبان خود همراه و همدل بود، و آنها هم به دلیل این تبلیغ جذاب و هم به دلیل آمار و ارقامی که داو برای پشتیبانی از پیام خود استفاده کرده بود تحت تاثیر قرار گرفتند.

۶. اپل: از مک استفاده کن

کمپین‌ تبلیغاتی اپل

از بین همه ی کمپین های عالی تبلیغاتی مک (mac)، شعار «از مک استفاده کن» عملکرد خیره‌کننده تری داشت. نزاع بین سیستم عامل مک و کامپیوترهای ویندوزی تبدیل به موفق‌ترین کمپین تبلیغاتی اپل شد. در سال اول به کارگیری این کمپین اپل توانست سهم خود را در بازار ٪۴۲ درصد افزایش دهد. این کمپین تبلیغاتی هر آنچه لازم بود مشتری ها در مورد محصولات اپل بدانند، بدون اینکه مشخصات را در بوق و کرنا کند، به آنها ارائه می‌داد.

باید بدانیم که اگر محصول ما کارایی های جدید و فوق‌العاده ای دارد، نباید آنها را مثل چماق بر سر مشتری هایمان بکوبیم. در عوض، باید این مزایا را به صورت قابل فهمی بیان کنیم و کاری کنیم که آنها بتوانند خودشان را در حال استفاده از محصول مجسم کنند و برای استفاده از آن ترغیب شوند.

۷. کلایرول: استفاده کرده یا نه؟

وقتی شرکت بهداشتی آرایشی کلایرول (Clairol) در سال ۱۹۵۷ برای اولین بار این سوال را مطرح کرد از هر ۱۵ نفر تنها یک نفر به آن پاسخ مثبت داد، اما تنها ۱۱ سال بعد نیمی از پاسخ ها مثبت بود. موفقیت این کمپین تبلیغاتی به حدی بود که در بعضی ایالت ها یکی از مواردی که باید در گواهینامه ی زن ها ذکر می شد رنگ مو بود. کلایرول دقیقا بر خلاف مغازه دارها عمل کرد: آنها نمی‌خواستند همه ی زن ها در کوچه و خیابان در مورد استفاده از محصولشان صحبت کنند، بلکه هدفشان این بود که محصولشان آنقدر باکیفیت باشد که اگر کسی از آن استفاده کرد دیگران متوجه نشوند. و اما درس این کمپین تبلیغاتی: گاهی اوقات فقط کافی است نشان دهیم که چرا و چگونه محصولمان عمل می کند، یعنی «به عمل کار برآید به سخن دانی نیست!»

۸. De Beers: یک الماس برای همیشه

در سال ۱۹۹۹، مجله‌ی تبلیغات AdAge شعار شرکت دِبریس با عنوان «یک الماس برای همیشه» را به عنوان بهترین شعار قرن بیستم معرفی کرد. دِبریس صرفا از آب گل آلود ماهی نگرفت و در واقع پایه گذار این سنت بود. آنها باعث شدند همه فکر کنند که حلقه ی الماس یک کالای لوکس واجب برای ازدواج است. آنها می خواستند این فکر در ذهن مردم رسوخ کند که هر کس قرار است ازدواج کند باید یک حلقه ی الماس برای نامزدی تهیه کند. اما درسی که می توانیم از این کمپین تبلیغاتی بگیریم این است که با بازاریابی صحیح می توان کاری کرد که یک محصولِ تقریبا ارزان، لازم و تجملی به نظر برسد.

۹. اُلد اِسپایس (Old Spice): مَردی که مَرد شما هم می تواند بوی او را بدهد

می توان گفت که شعار تبلیغاتی این کمپین ره صد ساله را یک شبه طی کرد. در اولین قسمت از ویدئوهای این کمپین که توسط ویدن (Wieden) و کندی (Kennedy) برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ ارائه شد، بازیگری به نام عیسی مصطفی بازی می کرد. این ویدئو حدود ۵۱ میلیون بار دیده شد. چند ماه بعد در ژوئن همان سال شرکت الد اسپایس دومین ویدئوی تبلیغاتی خود را منتشر کرد که در آن از چهره ی همان بازیگر قبلی یعنی عیسی مصطفی استفاده شده بود. مصطفی به سرعت به مرد اُلد اِسپایس تبدیل شد. این نام مستعار را ویدن و کندی انتخاب کردند و کمپین ویدئوهایی که در آن مصطفی به هوادارانش در فیسبوک، توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی به طور اختصاصی پاسخ می داد را به راه انداختند.

طی دو روز این شرکت ۱۸۶ ویدئوی شخصی و بامزه منتشر کرد که در آنها مصطفی با هوادارنش صحبت می کرد. گفته می شود که این ویدئوها ۱۱ میلیون بار دیده شدند و شرکت ۲۹۰۰۰ هوادار فیسبوکی و ۵۸۰۰۰ فالوئر توئیتری جدید پیدا کرد.

جیسون باگلی (Jason Bagley) می گوید:« ما ویدئوهای تبلیغاتی کوتاه و زیبایی برای تک تک مشتری هایمان می فرستادیم و ویژگی بارزمان شخصی بودن این ویدئوها و سرعت بسیار بالایمان در این کار بود.»

ویدن و کندی هم می گویند: «ما در واقع برای هر کس یک ویدئوی کوتاه و شخصی می فرستادیم و سرعت‌مان هم بسیار بالا بود. چون کسی انتظار پاسخ در برابر جواب سوال یا نظرش را نداشت در این کار موفق شدیم.»

پس اگر کمپین تان به سرعت با مشتری ها و هواداران تان ارتباط برقرار کرد، هر کاری از دستتان برمی آید انجام بدهید تا این ارتباط را حفظ کنید. اما همزمان باید حواستان جمع باشد پیامی که منتقل می کنید در راستای اهداف برندتان باشد.

۱۰. وِندیز (Wendy’s): گوشتش کو؟

کمپین‌ تبلیغاتی همبرگر وندی

شاید به نظر برسد که این کمپین تبلیغاتی با نشان دادن یک همبرگر بزرگ و تعدادی خانم مسن بامزه به موفقیت رسیده اما حقیقت چیز دیگری است.

شرکت وِندیز رقیب هایش را هدف گرفت که این روشی جسورانه در بازاریابی است. عبارت ساده ی «گوشتش کو؟» برای این استفاده شد که نشان دهد سایر رقبا در ساندویچ هایشان از گوشت کمی استفاده می کنند. این عبارت به سرعت فراگیر شد و برای هر چیزی که جای خالی آن در زندگی مردم حس می شد قابل استفاده بود.

چون پیش بینی کردن اینکه آیا یک شعارِ همه گیر می تواند به موفقیت خود ادامه بدهد یا نه سخت بود، شرکت وندیز به طور هوشمندانه‌ای از استفاده‌ی بیش از حد از آن خودداری کرد. آنها تنها به مدت یک سال از آن استفاده کردند و اجازه دادند تا همه چیز روال طبیعی خود را طی کند. اما درسی که می توان از این کمپین تبلیغاتی گرفت: حواستان به عوامل موفقیت و شکست‌تان باشد. صرفا چون چیزی پیدا کرده اید که موفقیت آمیز بوده نباید آنقدر از آن استفاده کنید که کارایی خودش را از دست بدهد.

بگذارید شرکت‌تان تغییر و رشد کند، خواهید دید که ایجاد تغییرات و انجام کارهای جدید حتی موفقیتی بیشتر از قبل برای‌تان به ارمغان می‌آورد.

وبلاگ فیروزه

آگهی‌های تبلیغاتی جالب و خلاقانه

شرکت های تبلیغاتی مدرن  نه تنها محصولات و برندهای مختلف را تبلیغ می کنند، بلکه کاری می کنند که مردم به فکر بیفتند، حس کنند و لبخند بزنند.
در این متن بیلبوردهای خاص، پوسترهای خلاقانه و تبلیغات خلاق روی اتوبوس ها را خواهید دید.

خرچنگ غول پیکر روی اتوبوس تبلیغ یک وعده غذای 5000 دلاری را می کند.
تبلیغ حمایت از حیوانات: هر 60 ثانیه یک گونه از حیوانات می میرد. حساب کنید در هر دقیقه چقدر می شود.
پوستر شرکت لگو از آلمان الهام گرفته شده از آثار هنری کلاسیک
اسکیت بورد بازی های X بر روی اتوبوس
برس کرک گیر 3M گربه ای
صورتک درست شده با نی برای تبلیغ شرکت Nestea
ساک لباس ماشین لباس شویی LG
این ساک های خلاقانه در دبی برای تبلیغ ماشین لباس شویی های LG درست شده اند
با خودتراش Schick صورت خود را آزاد کنید
تبلیغ جالب باشگاه بدنسازی بر روی اتوبوس
هرم کوکا کولا زیرو
هرم وارونه: طعم واقعی نوشابه بدون قند را با کوکا کولا تجربه کنید
میلک شیک واقعی مک دونالد
مسیر باریک براری دوچرخه های BMX
غذای سگ سبک Jardiland
زبان توت فرنگی تبلیغ فانتا
تختخواب ایکیا
تختخواب خلاقانه ای که با جعبه های خالی ایکیا درست شده
بیلبورد نظم و قانون
تبلیغ جالب برای سریال تلویزیونی نظم و قانون
شکلات تبلیغاتی خمیردندان Colgate
یادت نرود دندان هایت را مسواک بزنی!
رنگ مارک Nerolac خیلی سریع خشک می شود
باشگاه بدنسازی در برزیل: تصویر درب های آسانسور دو دمبل است که با باز شدن درها اندام یک بادی بلدینگ قوی نیز ظاهر می شود.
وبلاگ فیروزه

10 نمونه برجسته از بهترین طرح‌های لوگو

تا به حال هزاران طرح لوگو و کارت ویزیت را به شما ارائه داده ایم که ایده های خلاقانه ای در انجام پروژه هایتان به شما می دهند. در این جا چند نمونه طرح لوگو را که توسط طراحان حرفه ای حلق شده اند، به شما ارائه می دهیم. شاید تا به حال نمونه های زیادی از طرح های لوگو را مشاهده کرده و از آن ها الهام گرفته باشید؛ ولی در این جا فقط نمونه های برجسته، الهام بخش و خلاقانه را برای شما نمایش داده ایم.
لطفاً به یاد داشته باشید که تجاری سازی برند و ارائه یک طرح لوگو، از مهم ترین مسائل موجود در استراتژی تجارت جهانی به حساب می آیند. اگر منابع مورد نیاز را در دسترس خود داشته باشید، می توانید یک لوگوی تأثیرگذار و به یاد ماندنی طراحی کنید که همه مردم در سرتاسر دنیا آن را به رسمیت می شناسند.
هویت شرکت شما نیز می تواند نقش مهمی در تولید ایده برای طراحی لوگو داشته باشد. این طرح ها را ببینید و از آن ها لذت ببرید. تمام نمونه ها جالب و شگفت انگیز هستند:
Logodesigns-(1) Logodesigns-(2) Logodesigns-(4) Logodesigns-(6) Logodesigns-(7) Logodesigns-(8) Logodesigns-(22) Logodesigns-(23) Logodesigns-(42) Logodesigns-(44) Logodesigns-(45) Logodesigns-(47) Logodesigns-(51) Logodesigns-(52) Logodesigns-(54) Logodesigns-(55) Logodesigns-(63) Logodesigns-(65)
Logodesigns-(57)Logodesigns-(59)

 

وبلاگ فیروزه

آداب و رسوم هدیه دادن در کشور‌ها و فرهنگهای مختلف

در فرهنگ‌های مختلف هدیه دادن نشانه محبت و احترام به شخص مقابل است و در هر کشوری آداب خاص خودش را دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در کشور خاصی می خواهید از شخصی تشکر و قدردانی کنید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از نکات فرهنگی هنگام هدیه دادن و هدیه گرفتن را مرور کنیم.
هدیه به سبک چینی!
در کشور چین رسم بر این است که افراد هنگام کادو گرفتن، سه بار از گرفتن کادو امتناع می‌کنند، و سپس کادوی خود را تحویل می‌گیرند و همچنین فردی که کادو می‌دهد نیز باید کادو را با دو دست تقدیم کند و سه بار بر تحویل کادو اصرار کند. معمولا کادوها در مقابل کسی که کادو را تحویل داده باز نمی‌شود.
هدیه به سبک مصری!
مناسب‌ترین هدیه برای اولین دیدار در منزل میزبان در مصر، میوه و شیرینی است. ولی هدیه به هرمناسبتی باید با دست راست تقدیم شود. هدیه‌ها را با کاغذ زیبا و رنگی بسته‌بندی می‌کنند و با احترام تقدیم می‌کنند. معمولا هدیه را در مقابل شخصی که هدیه را تقدیم کرده باز نمی‌شود. مگر اینکه هدیه، دسر، شیرینی یا میوه باشد که معمولاً بعد از صرف شام برای همه میهمانان سرو می‌شود.
هدیه به سبک هندی!
در هند در مناسبت‌های مختلف به یکدیگر کادو می‌دهند. در اواخر شهریور طی یک مراسم به نام “Rakhi” معمولاًبرادرها به خواهران خود هدیه می‌دهند. در آبان ماه هم مراسم دیگری به نام “Diwali” برپا می‌شود که به جشن نور و چراغ معروف است و افراد با نسبت‌های مختلف به یکدیگر هدیه می‌دهند. معمولاً افراد از اینکه هدیه‌ای که بخشیده‌اند را جلوی خودشان باز کنند خوشحال می‌شوند.
هدیه به سبک ژاپنی!
در کشور ژاپن شیوه تقدیم کردن هدیه از خود هدیه مهمتر است. افراد در مناسبت‌های مختلف مثل مراسم عروسی، تولد، جشن فارغ‌التحصیلی یا هدیه اولین مهمانی، به یکدیگر هدیه می‌دهند. بعد از گرفتن کادو، ژاپنی‌ها معمولا یک هدیه برای تشکر ارسال می‌کنند که در فرهنگ ژاپن “O-kaeshi” نام دارد. ارزش این هدیه معمولاً کمتر از هدیه قبلی است.
هدیه به سبک ترکیه
در ترکیه هدیه مرسوم هنگام رفتن به مهمانی، انواع شیرینی به ویژه باقلواست. در مراسم عروسی افراد فامیل به عروس و داماد طلا هدیه می‎دهند. هدیه را معمولا در اولین لحظه دیدار به یکدیگر تقدیم می‌کنند و همان لحظه نیز آنرا باز می‌کنند.
هدیه به سبک فرانسه
در کشور فرانسه هدایا معمولا بعد از تحویل در حضور شخص باز می‌شوند. ارزش مادی هدایا در فرانسه اهمیتی ندارد و معمولا هدایایی انتخاب می‌شوند که مناسب سلیقه شخص باشد. ولی هدیه دادن گل بسیار مرسوم است. فقط تعداد شاخه‌های گل باید فرد باشد مثلاً یک، سه،… ولی در فرهنگ فرانسوی هدیه دادن دسته گلی با ۱۳ شاخه چندان خوش یمن نیست.
هدیه به سبک یونان
در فرهنگ یونانی هدیه نباید خیلی گران‌قیمت باشد. چون شخصی که هدیه گرفته باید هدیه‌ای با ارزش مادی یکسان را بازگرداند. ولی بسته‌بندی و شیوه تقدیم کردن هدیه برای مردم یونان مهم است.
هدیه به سبک سنگاپور
در سنگاپور هدایا باید با کاغذ کادو بسته بندی شوند و با دو دست تقدیم شوند ولی در این کشور بازکردن هدیه مقابل شخصی که هدیه داده چندان مرسوم نیست. معمولا افراد در سنگاپور به رسم تعارف و احترام از دریافت هدیه امتناع می‌کنند و سپس شخصی که هدیه را آورده اصرار می‌کند تا طرف مقابل هدیه را بپذیرد.
هدیه به سبک آرژانتین
در فرهنگ آرژانتین هدیه مرسوم هنگام دعوت شدن به منزل کسی گل، شکلات، شیرینی و … است. ولی مردم معمولاً از دادن هدیه‌هایی که تیز و فلزی هستند مثل قیچی یا چاقو خودداری می‌کنند چراکه معتقدند که این هدایا بر روابط صمیمانه افراد تاثیر منفی می‌گذارد.

وبلاگ فیروزه

رنگ مد سال ۲۰۱۷‌، از سبز تا بنفش در لباس و دکوراسیون

رنگ مد سال 2017 آنطور که موسسه پنتون انتخاب کرده است سبز خواهد بود. این رنگ را در تمام  مدل طراحی های امسال قرار است دیده شود، از لباس مد روز تا دکوراسیون داخلی یا حتی خودرو.

سبز با الهام از طبیعت و برای یکسان شدن روح لباس‌ها با لباس طبیعت از سوی موسسه پنتون انتخاب شده است، موسسه‌ای که سال‌ها است که به انتخاب رنگ مد سال می‌پردازد و طراحان مد دنباله روی رنگی که انتخاب کرده است، می‌شوند.

سبز پنتون با هاله‌ای از زرد که باعث می‌شود رنگی ملایم و لطیف به وجود بیاید که بیشتر رنگی بهاری به شمار می‌رود و انتظار می‌رود در کلکسیون‌های بهار و تابستان برندهای مطرح مد و لباس دیده شود.

اما مد و لباس تنها زمینه نفوذ رنگ مد سال 2017 نیست، بلکه از دکوراسیون داخلی و وسایل و لوازم خانه گرفته تا طراحی خودرو هم می‌توان این رنگ را دید.

رنگ سبز یکی از آن رنگ‌هایی است که به دلیل طبیعت خاصی که دارد به راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود و می‌توان آن را برای یک تیپ ساده مینیمالیستی به کار برد یا در ترکیبی شلوغ از رنگ‌ها از آن استفاده کرد.

رنگ مد سال 2017 در مانتو زنانه

زنان بیشتر از همه به دنبال ست کردن رنگ مد سال و استفاده از آن در انواع لباس زنانه علاقه‌مندند و مانتو یکی از مهمترین لباس‌هایی است که رنگ سال 2017 در آن می‌تواند کاربرد داشته باشد.

مانتو زنانه مدل 96

به کاربردن رنگ سبز در مانتو بسیار راحت است چراکه می‌توانید یک مانتو دخترانه یا زنانه سبزرنگ را به راحتی با یک شلوار جین ست کنید یا آن را با یک شلوار کتان یا دامن برای تیپ مهمانی بپوشید.

مدل مانتو زنانه جدید

رنگ‌های متنوعی از شال هم با رنگ سبز همخوانی دارد. برای ایجاد کنتراست می‌توانید سراغ شالی با طرح‌های قرمز روشن بروید.

مدل مانتو 96 دخترانه

شال زنانه و رنگ مد سال

می‌توانید رنگ سال را در شال خود به کار ببرید و آن را با هر رنگ مانتو و شلواری ست کنید. شال سبز به خوبی با مانتو سرمه‌ای یا مشکی ست می‌شود، علاوه بر آنکه آن را می‌توانید با یک مانت سبز هم بپوشید.

شال زنانه مد 2017

زیورآلات زنانه سبز رنگ

سنگ‌های سبزرنگ همیشه در انواع زیورآلات زنانه از دستبند تا گوشواره و گردنبند کاربرد دارد. این زیورآلات می‌توانند بزرگ باشند یا ظریف و دارای حالت مینیمالیستی.

دستبند زنانه سبز

زیورآلات بزرگ با سنگ سبز مناسب لباس مجلسی است و بهتر است لباس مجلسی شما یک لباس کم زرق و برق باشد تا زیبایی زیروآلات سبز شما بیشتر دیده شود.

گردنبند زنانه سبزرنگ

زیورآلات ظریف‌تر را می‌توانید با تیپ مهمانی یا روزمره‌تر و با لباس‌های پرطرح‌تر ست کنید.

آرایش با رنگ مد سال 2017

اگرچه به کاربردن رنگ سبز در رژ لب برای یک مهمانی عادی چندان کاربردی ندارد و شاید تنها در تبیلغات آرایشی بتوان این رنگ را در رژ لب دید، اما سبز حتما در سایه چشم کاربرد زیادی دارد.

مدل آرایش 2017

رنگ سبز سایه اگر با رنگ چشم شما همخوانی داشته باشد می‌تواند زیبایی چشمان شما را دوچندان کند. این رنگ را با لباس شب ساده استفاده کنید.

تیپ مردانه سبز با مد سال 2017

مدل پیراهن مردانه

مردانی که به مد سال و زیبایی استایل خود اهمیت می‌دهند هم می‌توانند، سراغ رنگ مد سال در لباس‌های خود بروند.­

مدل کراوات مردانه سبز

این رنگ از کت و شلوار تا پیراهن و کراوات می‌تواند کاربرد داشته باشد.

مدل تی شرت مردانه

برای اینکه با رنگ و مدل سال 96 همراه شوید و سبز بپوشید ، باید قوانین ست کردن رنگ سبز در لباس مردانه با رنگ‌های دیگر را بدانید.

نگ سبز در یک تیپ مردانه با رنگ سرمه‌ای و آبی می‌تواند همخوانی داشته باشد. برای تیپ روزمره یک شلوار جین سبز را انتخاب کنید و برای تیپ نیمه رسمی با کراوا سبز رنگ سراغ کت و شلوار سرمه‌ای یا پیراهن مردانه با رنگ آبی کمرگ بروید.

کتانی اسپرت مد 2017

کفش و کتانی زنانه و مردانه با مد 2017

سبز کاربرد زیادی در دنیای کفش‌ها دارد، این کفش می‌تواند کتانی یا کفش ورزشی و یا بوت و نیم بوت یا حتی کفش پاشنه بلند باشد.

کفش پاشنه بلند مجلسی

اگر یک کفش پاشنه بلند سبز رنگ خریده‌اید آن را می‌توانید با لباس مجلسی زنانه مشکی و ساده و زیرروآلات سبز ست کنید.

مدل بوت

کفش روزمره و کتانی سبز به خوبی با شلوار جین ست می‌شود و می‌تواند در تیپ زنانه یا مردانه کاربرد داشته باشد.

مدل کیف دستی زنانه

کیف سبز رنگ برای مد سال 2017

می‌توانید یک ست کیف وکفش سبز انتخاب کنید یا کیف سبز خود را با رنگ کفش مشکی ست کنید و در یکی از لباس‌های خود طرح سبز را وارد کنید، این بستگی به سلیقه و دقت شما در انتخاب تیپ دارد.

مدل کوله پشتی زنانه

یک کفی سبز می‌تواند کیف دستی زنانه ای باشد که در مهمانی می‌اندازید و آن را با سایر اکسسوری‌ها ست کرده‌اید یا یک کیف کوله پوشتی مردانه برای تیپ روزمره!

رنگ مد سال 2017 را به خانه بیاورید

مدل کوسن مبل سبز

اگر می‌خواهید تغییری هم به فضای خانه خود بدهید، بهار بهترین فصل برای این تغییر است تا سال 96 را با رنگ‌های تازه شروع کنید.

لطافت سبز 15-0343 که به عنوان رنگ مد سال انتخاب شده است باعث می‌شود برای فضای خانه به اندازه کافی ساده باشد و لطافت و زندگی را وارد خانه کند.

رنگ مد سال 2017

این بستگی به سلیقه و انتخاب شما دارد که برای دکوراسیون خانه خودتان سراغ رنگ‌های تند می‌روید و یا ترجیح می‌دهید رنگ‌های ملایم و روشن را انتخاب کنید، اما قوانین دکوراسیون خانه می‌گوید رنگ‌های روشن برای تابستان و رنگ‌های تند و خیره کننده مناسب زمستان است تا فضای خانه شما گرم به نظر برسد.

پس برای تابستان امسال رنگ ملایم سبز مد سال انتخاب مناسبی است، به شرطی که در کنار رنگ‌های ملایم دیگر مانند کرم، استخوانی یا شیری ملایم قرار بگیرد.

می‌توانید مبلمان خود را تغییر دهید یا به سادگی سراغ تغییر یک یا چند بخش کوچک از وسایل خانه بروید که در عین حال که کم‌خرج‌تر است روح خانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یک ست آشپزخانه جدید با رنگ سبز ملایم فضای آشپزخانه را تغییر می‌دهد و تغییر دادن چند کوسن با رویه سبز ملایم می‌تواند روح کل خانه را تحت تاثیر قرار دهد. حتی می‌توانید چند شمع کوچک تزیینی در دکوراسیون خانه بگذارید که رنگ سبز روشن داشته باشند.

اگر می‌خواهید با مد سال 96 همراه شوید و از فضای خانه تا فضای کمد لباس خود را همگام با مد روز تغییر دهید باید بدانید که بنفش2117-30 مور، موشی SW6039 شروین ویلیامز و البته سبز 15-0343 پنتون همه انتخاب های رنگ‌ مدل سال 2017 هستند.

دیجی‌استایل با جدیدترین مجموعه لباس مد روز شما را با رنگ سال همراه می‌کند در کلکسیون‌های زنانه، مردانه و بچگانه دنبال رنگ سال بگردید.

وبلاگ فیروزه

نحوه انتخاب رنگ سال چگونه است؟

انتخاب رنگ سال یک فرآینده پیچیده است که به اقتضای اتفاقات و عواملی که در سال گذشته جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ مثل جنگ ها، بلایای طبیعی، بحران های اقتصادی، بیماری ها و غیره انتخاب می شود. به عنوان نمونه وقتی در یک سال بلایای طبیعی زیادی همچون سیل و زلزله به کشورهای زیادی آسیب وارد می کند و دنیا را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، روی رنگ آن سال اثری مستقیم می گذارد و رنگی متناسب با این اتفاقات انتخاب می شود تا از لحاظ روانی بر مردم سراسرجهان تاثیر بگذارد و یک آرامش نسبی در جهان برقرار کند.

 

انتخاب این رنگ ها در قالب مد، طراحی صنعتی، هنر و … به نوعی به یک مانیفست سیاسی- اجتماعی بدل می شود که باید آن را از منظر نشانه شنانسی و اسطوره امروز بررسی کرد. اسطوره ای که از منظر «رولان بارت» قصد دارد تاریخ را به طبیعت تبدیل کند و عناصر غیرطبیعی را در جهت اهداف اجتماعی و سیاسی طبیعی جلوه دهد. انتخاب این رنگ، یک کار روانشناسانه در جامعه جهانیاست که کارکردهای فرهنگی و اجتماعی دارد. دلیل چرایی یک رنگ در سال را باید در سلسله اتفاقاتی که در سال قبل رخ داده است دنبال کرد. زیرا رنگ ها با روحیات جامعه ارتباط مستقیم دارند و می توانند رفتارهای اجتماعی از قبیل خشونت و صلح طلبی را در جامعه رواج دهند.

 

سازمان رنگ جهانی؛ پانتون
موسسه پانتون که ر ابتدا یک شرکت چاپ و رنگ بود از سال 2000 رسم انتخاب «رنگ سال» را بنا نهاد و با استقبال قابل توجهی از سوی طراحان مد و هنرمندان رو به رو شد. رنگ سال به منظور بیان حال و هوای آنچه که در حال وقوع در روح زمانه جهانی است، تعیین می شود. رنگی که در سراسرجهان طنین انداز می شود، رنگ سل پانتون بازتابی است از آنچه که مرم سراسر دنیا به دنبال آن هستند، آنچه که احساس می کنند یک رنگ می تواند پاسخگوی نیازهای آنها باشد.

 

این رنگ لزوما یک رنگ گرم مورد نیاز صنعت مد نیست، رنگی است که تمام مرزهای طراحی را در می نوردد و حالات، نگرش و احساسات بخشی از مصرف کنندگان را بیان می کند. بیرون کشیدن حال و هوا و خصوصیات یک رنگ توسط تیم موسسه پانتون به رهبری مدیر اجرایی آن «لئاتریس ایزمن» به دنبال تاثیر طرح و رنگ آینده برای رنگی که بیشترین تاثیر را در بخش های مختلف جامعه داشته باشد انجام می شود. این تاثیرات می توانند شامل صنعت سرگرمی، فیلم های آینده، هنر، هنرمندان نوظهور، مقاصد گردشگری و شرایط اجتماعی و اقتصادی باشند. این تاثیرات ممکن است از تکنولوژی، سبک زندگی و سبک سرگرمی، بافت جدید و اثرات آن تاثیر و حتی رویدادهای ورزشی و رویدادهایی که توجه جهان را جلب می کند ناشی شوند.

 

باید در نظر داشت که هر رنگ با سایه های خاص، نماد خاص خود و معنای ذاتی و عاطفی خود را دارد. روند انتخاب سالانه یک رنگ خاص با عنوان رنگ سال توسط موسسه پانتون دو بار در سال به میزبانی این شرکت در پایتخت اروپا در  جلسات محرمانه با شرکت نمایندگان ملل مختلف «گروه استانداردهای رنگ» برگزار می شود. پس از دو روز بحث و بررسی، انها یک رنگ را برای سال بعد انتخاب می کنند. به عنوان مثال رنگ تابستان 2013 در لندن در بهار سال 2012 انتخاب شد. رنگ انتخاب به طور ظاهری با روح زمانه در ارتباط است.

 

مثلا مطبوعات در بیانه ای برای انتخاب رنگ یاس امین الدوله (قرمز مایل به صورتی) اعلام کرد: «ما در دوران استرس به سر می بریم و به چیزی نیاز داریم که روح مان را متعالی کند. یاس امین الدوله یک رنگ فریبنده و محرک آدرنالین است که برای دفع غم و اندوه مناسب است.» نتیجه این جلسات در مجله پانتون منتشر می شود. بسیاری از طراحان مد، گل فروش ها و تعداد زیادی از شرکت های مصرف گرا این مجله را برای راهنمایی در جهت طرح ها و برنامه های محصول آینده خود خریداری می کنند.